Tüm Yüz Botoks

Medikal Estetik

Tüm Yüz Botoks

“Tüm yüz botoksu”, yüzdeki çeşitli bölgelere botulinum toksin tip A enjeksiyonlarının uygulandığı bir estetik prosedürdür. Bu prosedür, genellikle yaşlanma belirtilerini azaltmak, kırışıklıkları gidermek, yüz hatlarını yumuşatmak ve daha genç ve canlı bir görünüm elde etmek için tercih edilir. Tüm yüz botoksu, genellikle alın, kaşlar arası çizgiler, göz çevresi kırışıklıkları (kaz ayakları), burun yanlarındaki çizgiler (bunny lines), üst dudak kırışıklıkları, çene kenarlarındaki kırışıklıklar ve boyun gibi çeşitli bölgelere uygulanabilir.

Botoks enjeksiyonları, kasların geçici olarak gevşemesine neden olarak kırışıklıkların azalmasını sağlar. Bu işlem genellikle hızlı ve nispeten düşük risklidir, ancak yine de prosedürü gerçekleştirecek deneyimli bir sağlık uzmanına danışmak önemlidir.

Tüm yüz botoksu, kişinin yüz hatlarını yumuşatırken doğal bir görünümü korumak için dikkatlice yapılmalıdır. Uzman, kişinin yüz yapısını ve isteklerini dikkate alarak en uygun enjeksiyon noktalarını belirler ve kişiye en iyi sonucu sağlamak için prosedürü kişiselleştirir.